ZEOS

Вы пришли как Гість
Ваш IP адрес: 18.226.93.209
Количество дней с дня регистрации:
Ваш браузер:
Сегодня: 16.04.2024 14:27

Вітаємо Вас, Гість, на нашому сайті!

Сайт мешканців м.Андрушівка. На сайті є опис нашого чудового міста, також ви можете знайти цікаву інформацію про нього. Воно чудове як для туристичних походів, так і для культурних відпочинків.
Карта сайта Контакты Главная
Скрыть рекламный блок

Реклама

Погода в Андрушівці Реклама

Календарь

Фотохмаринка

Архив новостей

Переводчик сайта

Авторизация

Реклама

Реклама

Опрос

Оцініть мій сайт


Популярные тэги

Андрушівка, Червоне,Антопіль, Бровки Перші, Бровки Другі, Великі Мошківці, Волиця, Волосів, Гальчин, Гарапівка, Глинівці, Городище, Городківка, Жерделі, Забара, Зарубинці, Іванків, Івниця, Камені, Корчмище, Котівка, Крилівка, Лебединці, Лісівка, Любимівка, Мала П'ятигірка, Малі Мошківці, Міньківці, Мостове, Нехворощ, Нова Котельня, Новоівницьке, Павелки, Стара Котельня, Старосілля, Степок, Тарасівка, хутір Чубарівка, Ярешки, Яроповичі. сайти Андрушівки, організації Андрушівки, погода Андрушівка, Андрушівка Чайка, походження назв населених пунктів району, безкоштовне фото на документи, оператори мобільного зв'язку в Андрушівці, установка ліцензійного Windows XP, створення сайтів в Андрушівці, установка антивіруса в Андрушівці, фотоальбоми Андрушівки, Установка супутникових антен, прошивка тюнера в Андрушівці ORTON 4100,Humax Va-FOX,Нumax Va- ACE,GLOBO 7010A, STAR-TRACK 550 SUPER PLUS, EUROSAT 8004, SMART MX-04, Golden Interstar 7700-8001, Andrushivka, Andruchivka, Житомирська область Андрушівка, історія Андрушівки, родина Терещенків, палац садиба Терещенка, ремонт комп'ютерів в Андрушівці, безкоштовна реклама Андрушівка, безкоштовні оголошення, нерухомість Андрушівки, продам, куплю в Андрушівці, погода Андрушівка, Андрушівка фото, друк цифрового фото, професійний ремонт мобільних телефонів,телевізорів, DVD, автомагнітол, відеозйомка весіль 2-ма відеокамерами, весільний фотограф в Андрушівці, Андрушівка фото, мегархів фотографій Андрушівки, організації Андрушівки, карти м. Андрушівка, підприємці Андрушівки, місця відпочинку в Андрушівці, сайти Андрушівки, Андрушовки, інтернет Андрушівки, таксі,де придбати комп'ютер в Андрушівці за низькою ціною і гарантією.

Реклама

Реклама

Счетчики

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Каталог статей
Визволення Андрушівщини [15]
Визволення Андрушівщини
Походження назв населених пунктів району [34]
Земляки Андрушівщини [24]
Цікаві матеріали про Андрушівщину [27]
Перебування відомих особистостей на Андрушівщині
Геральдика Андрушівщини [4]
Історія Андрушівки [18]
Історія Андрушівського району
Головна » Статті » Походження назв населених пунктів району

У категорії матеріалів: 34
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Поширена легенда про походження назви цього поселення така: Загадково, по-змовницьки шумів ліс. Здавалось, йому не буде кінця-краю. Так думали прихожани. Але мужніх і дужих людей ніщо не лякало.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Великий князь Київський Ярополк Святославович (старший син Святослава Ігоровича), вів боротьбу з братами: Олегом - князем Древлянської землі і Володимиром - тодішнім Новгородським князем. У 977 році Ярополк захопив володіння князя Олега, а самого Олега було вбито. Володимир з найнятою дружиною варягів завоював згодом Полоцьке князівство і здобув Київ. Тоді Ярополк втік до міста Родні, де був вбитий. Це дані історичні.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Впродовж віків людську діяльність завжди супроводжували різноманітні символи: віри, влади, полювання та інше. Вони з’являлися в усіх народів на стадії родового патріархального устрою для позначення власності, що належить родові, а з виникненням приватної власності- окремим родинам. Поняття «герб» як графічний малюнок, що має певне символічне значення, виникло в Західній Європі в ХІ-ХІІ століттях за часів хрестових походів. Тоді постала і геральдика- мистецтво герботворчості і водночас наука, що регулює закони складання і вживання гербів. Поступово сформувалося кілька різновидів гербів: загальнодержавні, земельні (окремих земель або адміністративних територій), міські, організаційні (цехові, братські і ін.), родові (фамільні).

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Місцеві жителі «івами» називають верби. Існує легенда,що верби над річкою Ів’янкою-це дівчата, які у сиву давнину, не дочекавшись своїх суджених (з мандрів-заробітчан, і чумаків, а з походу-козаків), виходили на берег річки і від смутку ставали вербами (плакучі верби).

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 2

Село до 1946 року називалось Ляхівці. Назва села вказує на те, що в ньому жило багато поляків і що вони володіли цим селом. Ляхи - це стара назва поляків. Так що нічого образливого в цьому найменуванні села не було. І лише загарбницькі війни і чвари, політичні та релігійні зробили колись нейтральне слово лях образливим. Отож теперішня назва села - Глинівці (з 7.VІ.1946 р.).

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Легенда про похо- дження назви села народилася в сиву давнину і передається з покоління в покоління. До навали монголо-татарської орди поселення називалось «Широка долина». Іменували його так тому, що воно знаходилось у виямку, який оточували пагорби. Населення села жило мирно, займалось мисливством і рибальством та землеробством.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 0

Назву цього населеного пункту, як і села Волиці, народна легенда пов’язує з часами, коли на Україні ще існувало козацтво.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Повна назва - Волиця Зарубинецька, або Велика Волиця походить від слова «воля», «вольниця». Сюди втікали селяни з кріпацтва та інші невільники.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 0

Історія цього поселення сягає сивої давнини. Коли воно датоване - невідомо. Під час навали монголо-татарської орди це поселення було зруйноване і спалене, а людей - кого повбивали, а хто втік в навколишні ліса і сховався від ординців.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 18.12.2009 |Голосов: 1

Село дуже давнє. Рік заснування невідомий. Розповідають таку легенду про походження назви села. Люди поселення, яке було на місці теперішнього села, займалися тваринництвом.