ZEOS

Вы пришли как Гість
Ваш IP адрес: 18.190.152.38
Количество дней с дня регистрации:
Ваш браузер:
Сегодня: 26.04.2024 10:29

Вітаємо Вас, Гість, на нашому сайті!

Сайт мешканців м.Андрушівка. На сайті є опис нашого чудового міста, також ви можете знайти цікаву інформацію про нього. Воно чудове як для туристичних походів, так і для культурних відпочинків.
Карта сайта Контакты Главная
Скрыть рекламный блок

Реклама

Погода в Андрушівці Реклама

Календарь

Фотохмаринка

Архив новостей

Переводчик сайта

Авторизация

Реклама

Реклама

Опрос

Оцініть мій сайт


Популярные тэги

Андрушівка, Червоне,Антопіль, Бровки Перші, Бровки Другі, Великі Мошківці, Волиця, Волосів, Гальчин, Гарапівка, Глинівці, Городище, Городківка, Жерделі, Забара, Зарубинці, Іванків, Івниця, Камені, Корчмище, Котівка, Крилівка, Лебединці, Лісівка, Любимівка, Мала П'ятигірка, Малі Мошківці, Міньківці, Мостове, Нехворощ, Нова Котельня, Новоівницьке, Павелки, Стара Котельня, Старосілля, Степок, Тарасівка, хутір Чубарівка, Ярешки, Яроповичі. сайти Андрушівки, організації Андрушівки, погода Андрушівка, Андрушівка Чайка, походження назв населених пунктів району, безкоштовне фото на документи, оператори мобільного зв'язку в Андрушівці, установка ліцензійного Windows XP, створення сайтів в Андрушівці, установка антивіруса в Андрушівці, фотоальбоми Андрушівки, Установка супутникових антен, прошивка тюнера в Андрушівці ORTON 4100,Humax Va-FOX,Нumax Va- ACE,GLOBO 7010A, STAR-TRACK 550 SUPER PLUS, EUROSAT 8004, SMART MX-04, Golden Interstar 7700-8001, Andrushivka, Andruchivka, Житомирська область Андрушівка, історія Андрушівки, родина Терещенків, палац садиба Терещенка, ремонт комп'ютерів в Андрушівці, безкоштовна реклама Андрушівка, безкоштовні оголошення, нерухомість Андрушівки, продам, куплю в Андрушівці, погода Андрушівка, Андрушівка фото, друк цифрового фото, професійний ремонт мобільних телефонів,телевізорів, DVD, автомагнітол, відеозйомка весіль 2-ма відеокамерами, весільний фотограф в Андрушівці, Андрушівка фото, мегархів фотографій Андрушівки, організації Андрушівки, карти м. Андрушівка, підприємці Андрушівки, місця відпочинку в Андрушівці, сайти Андрушівки, Андрушовки, інтернет Андрушівки, таксі,де придбати комп'ютер в Андрушівці за низькою ціною і гарантією.

Реклама

Реклама

Счетчики

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Каталог статей
Визволення Андрушівщини [3]
Визволення Андрушівщини
Спогади жителів Андрушівки та району про Велику Вітчизняну війну [9]
Спогади жителів Андрушівки та району про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 років
До 60-річчя визволення Андрушівщини [1]
До 60-річчя визволення Андрушівщини
До 65-річчя визволення Андрушівщини [2]
До 65-річчя визволення Андрушівщини від німецько-фашистських загарбників
Головна » Статті » Визволення Андрушівщини

У розділі матеріалів: 15
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 23.04.2010 |Голосов: 1

В період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. мій бойовий шлях проліг від Москви до Берліна. Навіть якщо його виміряти навпростець, то він становитиме 1800 км. А в ті вогненні літа з листопада 1941-го по 9 травня 1945 рр. він тягнувся надто довго і був важким, тернистим і трагічним.

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 14.04.2010 |Голосов: 0

З автором цієї публікації ми земляки-сусіди: коли я народилась, Віра Антонівна Коток (по чоловікові Копиткевич) уже вийшла заміж у сусідні Міньківці. На її рідному обійсті давно стоїть нова хата, але в ній - чужі люди, бо померли Котки. Діти, онуки, правнуки живуть, де кого доля приголубила. А Віра Антонівна й досі серцем лине до рідної Лісівки, спілкується по телефону із знайомими, ровесниками чи їх дітьми. Щаслива нагода нещодавно знову звела мене з цією доброю, мудрою жінкою, я заслухалась її розповіддю про минуле і порадила написати до газети. Так і з’явилась ця публікація, за яку, думаю, читачі будуть вдячні.
Лідія Наконечна.

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 14.04.2010 |Голосов: 2

Мабуть, жоден історик не передасть так точно і яскраво події перших днів і місяців фашистської окупації, як це занотував у своєму щоденнику Юрко Шлапак із села Лебединці, про що ми вже писали на сторінках нашої газети. Цей щоденник Юрія Шлапака, котрий геройськи загинув у бою з фашистами, зберігається в моєму архіві. У вересневі дні 1941 року під Києвом на аеродромі в Броварах проходили підготовку члени створеного ЦК КП (б)У Самгородського підпільного районного комітету партії, котрі мали висадитись десантом у районі с. Чорнорудка Житомирської області.

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 15.02.2010 |Голосов: 1
Ось і пролетіли 60 років з тих пам’ятних днів, коли на теренах нашого та інших сусідніх районів двигтіла земля від тисячаголосої гарматної канонади, від вибуху мін і стрекоту кулеметних черг. Стугоніла земля від гулу моторів і брязкотіння гусениць сотень наших і ворожих танків. За 60 років уже чимало учасників-героїв тих битв пішло із життя. Написані мемуари-спогади як генералами, так і рядовими ветеранами тих змагань. Нині на нашій землі живуть нові покоління - покоління, які знають про війну лише з кіно, з книг, по телебаченню та зі спогадів ветеранів-очевидців тих подій. Святий обов’язок ветеранів і очевидців тієї війни - невтомно і постійно розповідати новим поколінням про страхіття війни, про ті жертви, які несе вона, закликати їх не допустити нової війни.
Сьогодні я хочу розповісти про події тих буремних часів.
На знімку: Гетман А.Л. командир 11-го гвардійського танкового корпусу, який визволяв Андрушівку.
АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 23.01.2010 |Голосов: 1

Весна йде землею зелено й молодо, посміхається сонячно, торкається струн душі білим цвітом і світлим спомином. Чи не ота пелюсткова завія так рано торкнулася волосся тих, хто так чекав ту весну далекого 45-го! І вона прийшла з Перемогою. Та лише вона залишилась молодою, бо Перемозі уже - 60! Так мало живе поруч з нами і тих, хто утверджував її ціною життя, захищаючи безіменні висоти, землю свою від фашизму. Мільйони синів і дочок згоріли в її полум’ї або ж уже по війні відлетіли у вічність вслід за журавлиними ключами...
Г.І. Колеснику з Лісівки пощастило - доля вберегла його в тій смертельній круговерті і розпорядилась так, аби ще довго топтав ряст по землі за себе і бойових побратимів.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 23.01.2010 |Голосов: 0
Эх дороги, пыль да туман,
Холода тревоги, да степной бурьян,
Знать не можешь доли своей,
Может крылья сложишь посреди степей.

Рассказать о войне правду? Трудно это сделать. Я считаю, правда у всех своя. Война прошла почти через судьбу каждого нашего соотечественника и оставили свою отметину. А вот отметина то разная. Кто-то хлебнул полную чашу войны, другой поменьше. Словом, война у каждого своя, и каждый волен на фронтовое полотно сделать свой мазок. Но есть на полотне войны то, что трогать нельзя - ибо принадлежит всем, - ее народный, справедливый характер...
АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 23.01.2010 |Голосов: 0

Вона теж стала невісткою Солопіїв. Старшою, бо вийшла заміж за їх старшого сина - Івана Олександровича СОЛОПІЯ. А звати її - Анастасія Олександрівна СОЛОПІЙ (дівоче прізвище МАЛІНОВСЬКА), 1916 року народження, мешканка м. Андрушівка. У 18 років вона стала дружиною коханого чоловіка.

АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 23.01.2010 |Голосов: 0
Я знаю, в этом нет моей вины.
В том, что другие не пришли с войны.
В том, что они, кто старше, кто моложе
Остались там, и не о том ведь речь,
Что я их мог, но не сумел сберечь...
Речь не о том, но все же, все же, все же...
Константин Симонов. Літо, 1941 рік.
Андрушівка. Колона з 42 автомашин вирушає туди, на фронт. На війну.
А вона, Женя, Євгенія - проводжає свого чоловіка, Степана, теж туди... У невідомість... Вона плаче й не може заспокоїтись... У руках - тримісячне дитя, хлопчик, Степанів син...
АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 23.01.2010 |Голосов: 0
Я из тех, кто не видел войны,
Но она и меня опоила...
И опять посреди тишины
Я стою у солдатской могилы.
Стоїть у місті Андрушівка обеліск Слави, пам’ятник солдатам-андрушівчанам із сотнями викарбуваних імен воїнів, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. Часто тут лежать живі квіти, які кладуть рідні загиблих, вдячні діти, онуки та правнуки, учні та вчителі школи. Завжди на варті під час урочистостей стояли піонери та комсомольці, кращі учні школи №1. Поряд із іншими стояла старанна, миролюбна учениця Поліщук Валентина. Стоячи тут, вона завжди відчувала трепет у душі, поринала у спогади... Адже ось тут викарбуване ім’я її дідуся! Він захищав від нападників майбутнє її батьків, її майбутнє - і не повернувся.
АвторАвтор: Vileon | ДатаДата: 23.01.2010 |Голосов: 1

Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував свого життя 1418 днів і ночей в ратних і трудових подвигах наближав Перемогу.
Страшні сліди залишила війна. Дорогою ціною дісталась нам перемога. Скільки горя, страждань за цими цифрами.

1-10 11-15