Праця наша потрібна людям
Незабаром трудівники ветеринарної галузі району, які працюють заради того, щоб безпечним був наш навколишній світ, чистими продукти харчування, святкуватимуть своє професійне свято. Аби з’ясувати, якими проблемами і турботами живе ця служба сьогодні, ми запросили до розмови начальника управління ветмедицини в Андрушівському районі М. Р. Глухова.
- Миколо Ростиславовичу, розкажіть, будь ласка, якою є структура ветслужби району і над вирішенням яких першочергових проблем вона працює?
- Свої невідкладні завдання з дотримання стабільної епізоотичної ситуації в районі, профілактики та лікування сільськогосподарських тварин, птиці, дотримання безпеки продукції тваринного і рослинного походження здійснює управління ветмедицини району та районна державна лікарня ветмедицини, якій підпорядковані три дільничні лікарні, дві ветдільниці, державна районна лабораторія ветеринарної медицини. На сьогодні наш район є благополучним щодо інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин. Це значить, що в нас є всі умови для розвитку тваринницької галузі і вкладення інвестицій. Значну увагу приділяємо також профілактиці сказу та оздоровленню ВРХ від лейкозу. Що стосується останнього, то продовжуємо здійснювати господарські та профілактичні заходи з метою недопущення поширення лейкозної інфекції в таких населених пунктах, як Міньківці і Павелки.
- Чи відчуваєте на даному етапі дефіцит кадрів? Хто з Ваших колег трудиться так, аби зростав імідж ветеринарної служби?
- Заклади державної ветмедицини району кадрами, в основному, забезпечені. У нас трудиться 61 чоловік. Чимало для розвитку галузі зробили досвідчені спеціалісти, такі, як Й. Ф. Калан, П. А. Листопадський, М. І. Вербило, М. І. Калан, М. Л. Галяс, Л. В. Кондратюк, Г. В. Галяс, В. А. Бєглий, С. І. Феркалюк, а також молоді спеціалісти - завідуючий Старокотельнянською дільничною лікарнею ветмедицини О. П. Ісько, офіційний лікар ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» С. О. Скотенянський, відомчий лікар ТОВ «Аларід Агро» С. М. Яремчук, лікар ТОВ «Аларід Трейд» В. Я. Коваленко та інші.
- Миколо Ростиславовичу, чи здійснюєте Ви контроль за роботою переробних підприємств, ринків?
- Так, за всіма підприємствами, які займаються переробкою м’ясної, молочної та рибної продукції, закріплені спеціалісти державної ветслужби (офіційні лікарі) С. О. Скотенянський та М. В. Годемчук, котрі проводять там державний ветеринарний контроль та нагляд з тим, аби забезпечити населення доброякісною продукцією тваринного походження. На обох ринках - Червоненському та Андрушівському, контроль за якістю продукції здійснюють спеціалісти лабораторії ветсанекспертизи Г. В. Галяс та Л. В. Кондратюк. Нині тривають роботи з підготовки ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» і ТОВ «Аларід Агро» до експорту продукції в Російську Федерацію.
- Як відомо, в районі існує проблема із облаштуванням худобомогильників та місць захоронення спалених решток трупів тварин, які загинули від сибірки. Що вже зроблено для її вирішення?
- Нашою службою здійснені обстеження всіх цих об’єктів, в ході яких виявили ряд недоліків. З метою їх усунення складені приписи, поставлені конкретні завдання перед сільськими головами. Будемо це питання тримати під постійним контролем і докладемо всіх зусиль, аби до кінця поточного року ця проблема була знята з порядку денного.
- Чи практикується в галузі ветмедицини надання послуг приватними підприємцями?
- Звичайно, на території району працює 5 приватних аптек: дві з них - в Андрушівці, 3 - в сільській місцевості. Отож населення району повністю забезпечене ветпрепаратами для лікування і профілактики захворювань тварин. Правда, приватних лікарів в нас ще немає. Користуючись нагодою, вітаю всіх колег з професійним святом, зичу успіхів у такій нелегкій роботі, благополуччя, сімейного затишку.
- Дякую за розмову. З професійним святом Вас і всіх працівників ветеринарної медицини!
Валентина Василюк.