ZEOS

Вы пришли как Гість
Ваш IP адрес: 44.197.231.211
Количество дней с дня регистрации:
Ваш браузер:
Сегодня: 12.04.2024 19:55

Вітаємо Вас, Гість, на нашому сайті!

Сайт мешканців м.Андрушівка. На сайті є опис нашого чудового міста, також ви можете знайти цікаву інформацію про нього. Воно чудове як для туристичних походів, так і для культурних відпочинків.
Карта сайта Контакты Главная
Скрыть рекламный блок

Реклама

Погода в Андрушівці Реклама

Календарь

Фотохмаринка

Переводчик сайта

Авторизация

Реклама

Реклама

Опрос

Оцініть мій сайт


Популярные тэги

Андрушівка, Червоне,Антопіль, Бровки Перші, Бровки Другі, Великі Мошківці, Волиця, Волосів, Гальчин, Гарапівка, Глинівці, Городище, Городківка, Жерделі, Забара, Зарубинці, Іванків, Івниця, Камені, Корчмище, Котівка, Крилівка, Лебединці, Лісівка, Любимівка, Мала П'ятигірка, Малі Мошківці, Міньківці, Мостове, Нехворощ, Нова Котельня, Новоівницьке, Павелки, Стара Котельня, Старосілля, Степок, Тарасівка, хутір Чубарівка, Ярешки, Яроповичі. сайти Андрушівки, організації Андрушівки, погода Андрушівка, Андрушівка Чайка, походження назв населених пунктів району, безкоштовне фото на документи, оператори мобільного зв'язку в Андрушівці, установка ліцензійного Windows XP, створення сайтів в Андрушівці, установка антивіруса в Андрушівці, фотоальбоми Андрушівки, Установка супутникових антен, прошивка тюнера в Андрушівці ORTON 4100,Humax Va-FOX,Нumax Va- ACE,GLOBO 7010A, STAR-TRACK 550 SUPER PLUS, EUROSAT 8004, SMART MX-04, Golden Interstar 7700-8001, Andrushivka, Andruchivka, Житомирська область Андрушівка, історія Андрушівки, родина Терещенків, палац садиба Терещенка, ремонт комп'ютерів в Андрушівці, безкоштовна реклама Андрушівка, безкоштовні оголошення, нерухомість Андрушівки, продам, куплю в Андрушівці, погода Андрушівка, Андрушівка фото, друк цифрового фото, професійний ремонт мобільних телефонів,телевізорів, DVD, автомагнітол, відеозйомка весіль 2-ма відеокамерами, весільний фотограф в Андрушівці, Андрушівка фото, мегархів фотографій Андрушівки, організації Андрушівки, карти м. Андрушівка, підприємці Андрушівки, місця відпочинку в Андрушівці, сайти Андрушівки, Андрушовки, інтернет Андрушівки, таксі,де придбати комп'ютер в Андрушівці за низькою ціною і гарантією.

Реклама

Реклама

Счетчики

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Блог
Головна » 2011 » Жовтень » 13
АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 13.10.2011 |Голосов: 0
Філолог із Старокотельнянської гімназії Майя Іванівна Хоменко видала цікаву, унікальну книжку під заголовком «Хто ми?».
Це дослідження етимології українських прізвищ, конкретно тих, що поширені в північно-західній частині Андрушівщини. Як зазначає у післямові сам автор, це лише 25 відсотків прізвищ України. Так що попереду в дослідників-етимологів ще безліч роботи в різних регіонах нашої держави, а в читачів - очікуваних цікавих публікацій. Видання - це велика пошукова праця, допомога вчителям, студентам, учням. У першому розділі «Таємниці минулого» дуже багато історичного матеріалу про походження племен, рас, народностей. М. І. Хоменко, використавши 47 наукових та історичних видань, аргументує, що ми, українці, є самостійним народом, який є продуктом синтезу культур багатьох народів і цивілізацій, що в різні часи існували на нашій землі. Автор підводить читача до думки, що, знаючи наші прізвища, імена, ми можемо здогадуватися, хто були наші предки, з яких країв потрапили до нас, чим займалися в минулому. «Давайте, - пише М. І. Хоменко, - через них спробуємо дістатись до того первинного сонячного мовного ядра, яскравим промінчиком якого сьогодні є наша українська мова». Далі читаємо про базу формування українських прізвищ. Виявляється, прізвища наші мають індоарійське, дохристиянське, тюркськомовне, польське, російське, єврейське, топонімічне, анімалонімічне, метеорологонімічне та інші - майже 50 назв-походжень. До кожного автор наводить конкретні приклади. Практично кожен читач у книзі може знайти історію походження свого прізвища. Розглядає автор і морфологію утворення українських прізвищ, способи творення, класифікацію способів творення, наводиться етимологія прізвищ північно-західної частини Андрушівщини. Ми часто пізнаємо по прізвищу місце проживання людини. Скажімо, якщо це Музичуки, Хоменки, Нишпали, Яремчуки - то із Старосілля, Гебричі, Моргуни, Люльки, Бобри - із Старої Котельні, Грищенки, Тарасюки, Раковичі, Осіпчуки - з Волосова, Покотили, Харчуки, Гайдаї та Поліщуки - з Іванкова. В короткій анотації всього не розповіси - треба просто прочитати це видання, яке автор із зрозумілих причин видала незначним тиражем. Хочеться щиро подякувати Майі Іванівні Хоменко за її величезну працю - таку корисну для нинішніх і прийдешніх поколінь.
 
Лідія Маркович.