ZEOS

Вы пришли как Гість
Ваш IP адрес: 34.236.191.0
Количество дней с дня регистрации:
Ваш браузер:
Сегодня: 29.05.2024 00:00

Вітаємо Вас, Гість, на нашому сайті!

Сайт мешканців м.Андрушівка. На сайті є опис нашого чудового міста, також ви можете знайти цікаву інформацію про нього. Воно чудове як для туристичних походів, так і для культурних відпочинків.
Карта сайта Контакты Главная
Скрыть рекламный блок

Реклама

Погода в Андрушівці Реклама

Календарь

Фотохмаринка

Архив новостей

Переводчик сайта

Авторизация

Реклама

Реклама

Опрос

Оцініть мій сайт


Популярные тэги

Андрушівка, Червоне,Антопіль, Бровки Перші, Бровки Другі, Великі Мошківці, Волиця, Волосів, Гальчин, Гарапівка, Глинівці, Городище, Городківка, Жерделі, Забара, Зарубинці, Іванків, Івниця, Камені, Корчмище, Котівка, Крилівка, Лебединці, Лісівка, Любимівка, Мала П'ятигірка, Малі Мошківці, Міньківці, Мостове, Нехворощ, Нова Котельня, Новоівницьке, Павелки, Стара Котельня, Старосілля, Степок, Тарасівка, хутір Чубарівка, Ярешки, Яроповичі. сайти Андрушівки, організації Андрушівки, погода Андрушівка, Андрушівка Чайка, походження назв населених пунктів району, безкоштовне фото на документи, оператори мобільного зв'язку в Андрушівці, установка ліцензійного Windows XP, створення сайтів в Андрушівці, установка антивіруса в Андрушівці, фотоальбоми Андрушівки, Установка супутникових антен, прошивка тюнера в Андрушівці ORTON 4100,Humax Va-FOX,Нumax Va- ACE,GLOBO 7010A, STAR-TRACK 550 SUPER PLUS, EUROSAT 8004, SMART MX-04, Golden Interstar 7700-8001, Andrushivka, Andruchivka, Житомирська область Андрушівка, історія Андрушівки, родина Терещенків, палац садиба Терещенка, ремонт комп'ютерів в Андрушівці, безкоштовна реклама Андрушівка, безкоштовні оголошення, нерухомість Андрушівки, продам, куплю в Андрушівці, погода Андрушівка, Андрушівка фото, друк цифрового фото, професійний ремонт мобільних телефонів,телевізорів, DVD, автомагнітол, відеозйомка весіль 2-ма відеокамерами, весільний фотограф в Андрушівці, Андрушівка фото, мегархів фотографій Андрушівки, організації Андрушівки, карти м. Андрушівка, підприємці Андрушівки, місця відпочинку в Андрушівці, сайти Андрушівки, Андрушовки, інтернет Андрушівки, таксі,де придбати комп'ютер в Андрушівці за низькою ціною і гарантією.

Реклама

Реклама

Счетчики

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Наш край в ХІV – першій половині ХVІІ століття

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 29.05.2024

Чорний шлях починався біля Перекопу, далі через Кіровоградщину йшов у напрямку Вінниці і Луцька. Він мав кілька розгалужень, одне з яких проходило по території Ружинського, Бердичівського, Андрушівського, Чуднівського і Любарського районів. Напади татар були раптовими і навальними. Населені пункти оточувалися. Вбивали всіх, хто чинив опір. Жінок, дітей, чоловіків брали у полон, а села й містечка грабували і піддавали руйнуванням і вогню. Після татар залишалася пустиня. У ХVІ столітті вже ніхто не пам’ятав старої назви спустошених городищ і селищ. Під час одного з набігів було знищено Котельню, але вона відродилась на старому городищі, як і Ходорків, і Корнин, і Паволоч. Князі Ружинські укріпили містечко і воно було «городище вельми доброє, мало не такоє як Житомирськоє». Найбільш спустошливими були напади татарських орд на наш край у 1469, 1482, 1516, 1537 роках. У 1569 році в результаті Люблінської унії Україна, а в її складі і територія Андрушівщини, попали під владу Польщі. Становище народних мас різко погіршилось. За ІІІ Литовським статутом встановлювалась фактично необмежена панщина. В окремих регіонах вона досягла 4-6 днів на тиждень. Шляхта була зацікавлена у збільшенні панщини в силу розвитку фільваркового господарства, яке було зорієнтоване на ринок. Українське селянство страждало від малоземелля і безземелля. Зате зросли володіння магнатів. Землі Андрушівщини були в руках феодалів родини Ружинських. Лише в Котельнянському володінні магнати Ружинські одержували щорічно до 50 тисяч пудів зерна. Соціальне гноблення посилювалося релігійним і національним гнітом. Наступ польської шляхти на права українців викликав справедливий опір. Кінець ХVІ – перша половина ХVІІ століття ознаменовані цілим рядом козацько-селянських повстань, в яких активну участь взяли жителі нашого краю. Вони були в загонах К.Косинського, С.Наливайка. В 1617-1618 рр. вибухнули повстання, в яких активну участь взяли жителі Житомира, Кодні, Троянова, Ліщина, Котельні, Коростенкова, Корнина. В серпні 1643 року міщани Котельні під час ярмарки напали на шляхтичів, побили їх і їхню челядь, забрали в них зброю. Про це свідчить заява шляхтичів до Житомирського суду: «месчане Котельньские … з самой тилко злой уродзоней ненависти хлопской напротив конародови шляхецкому … окрис великий учинивши, пана Подорсцкого і пана Хмелецкого, хто чим мел, киями, обухами … били». Особливої гостроти набула боротьба в роки Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

Другие новости на эту тему:

    Информер

Теги к статье:

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]