ZEOS

Вы пришли как Гість
Ваш IP адрес: 18.226.186.153
Количество дней с дня регистрации:
Ваш браузер:
Сегодня: 26.12.2024 19:38

Вітаємо Вас, Гість, на нашому сайті!

Сайт мешканців м.Андрушівка. На сайті є опис нашого чудового міста, також ви можете знайти цікаву інформацію про нього. Воно чудове як для туристичних походів, так і для культурних відпочинків.
Карта сайта Контакты Главная
Скрыть рекламный блок

Реклама

Погода в Андрушівці Реклама

Календарь

Фотохмаринка

Архив новостей

Переводчик сайта

Авторизация

Реклама

Реклама

Опрос

Оцініть мій сайт


Популярные тэги

Андрушівка, Червоне,Антопіль, Бровки Перші, Бровки Другі, Великі Мошківці, Волиця, Волосів, Гальчин, Гарапівка, Глинівці, Городище, Городківка, Жерделі, Забара, Зарубинці, Іванків, Івниця, Камені, Корчмище, Котівка, Крилівка, Лебединці, Лісівка, Любимівка, Мала П'ятигірка, Малі Мошківці, Міньківці, Мостове, Нехворощ, Нова Котельня, Новоівницьке, Павелки, Стара Котельня, Старосілля, Степок, Тарасівка, хутір Чубарівка, Ярешки, Яроповичі. сайти Андрушівки, організації Андрушівки, погода Андрушівка, Андрушівка Чайка, походження назв населених пунктів району, безкоштовне фото на документи, оператори мобільного зв'язку в Андрушівці, установка ліцензійного Windows XP, створення сайтів в Андрушівці, установка антивіруса в Андрушівці, фотоальбоми Андрушівки, Установка супутникових антен, прошивка тюнера в Андрушівці ORTON 4100,Humax Va-FOX,Нumax Va- ACE,GLOBO 7010A, STAR-TRACK 550 SUPER PLUS, EUROSAT 8004, SMART MX-04, Golden Interstar 7700-8001, Andrushivka, Andruchivka, Житомирська область Андрушівка, історія Андрушівки, родина Терещенків, палац садиба Терещенка, ремонт комп'ютерів в Андрушівці, безкоштовна реклама Андрушівка, безкоштовні оголошення, нерухомість Андрушівки, продам, куплю в Андрушівці, погода Андрушівка, Андрушівка фото, друк цифрового фото, професійний ремонт мобільних телефонів,телевізорів, DVD, автомагнітол, відеозйомка весіль 2-ма відеокамерами, весільний фотограф в Андрушівці, Андрушівка фото, мегархів фотографій Андрушівки, організації Андрушівки, карти м. Андрушівка, підприємці Андрушівки, місця відпочинку в Андрушівці, сайти Андрушівки, Андрушовки, інтернет Андрушівки, таксі,де придбати комп'ютер в Андрушівці за низькою ціною і гарантією.

Реклама

Реклама

Счетчики

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Андрушівщина після національно-визвольної війни

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 26.12.2024

 Для Правобережної України почався період Руїни: занепаду господарства і руйнування державності. Козацький літописець Самійло Величко про ті скрутні для України часи писав: «Проходячи тогобічну від Корсуня і Білої Церкви Україну потім на Волинь, у Князівство Руське до Львова, Замостя і Бродів, мандруючи, бачив я численні городи і замки безлюдні і пусті … Бачив я усякі малолюдні, а деякі вельми пусті, розвалені, спліснявілі, непотрібним билієм зарослі, що містили в собі тільки зміїв, і різних гадів, і червів…» Це сумне видовище було характерним і для нашого краю. Села Павелки, Миньківці, Івниця, Старосілля, Війтівці (Мостове) та інші згадуються як такі, де в роки Руїни не було жодного жителя. У списку пустих сіл у січні 1683 року вперше зустрічається письмова згадка про Андрушівку, під назвою Андрусовка, що була приписана до Котельні. Вже у ХVІІІ столітті Андрушівка стала власністю графів Бержинських. Занепад Правобережжя зумовлювався також постійними нападами татар, які спустошували все на своєму шляху, а населення забирали в полон. У 1655 році такого нападу і руйнування зазнала Котельня. Кінець ХVІІ – початок ХVІІІ століття – це час посилення національно-визвольних рухів очолюваних С.Палієм, А.Абазином, С.Самусем. В цій боротьбі взяли участь і жителі нашого району. У 1688 році Семен Палій розпочинає відкриту боротьбу з польською шляхтою. За його наказом козацькі загони стали розміщуватися в панських маєтках, встановлювати свою владу в містечках і селах. Повсталі козаки зайняли містечка Паволоч і Котельню. На визволених від шляхти землях С.Палій створив своєрідну державу. У 1702 році проти повсталих було кинуто каральне військо. За підтримку повстанців карателі у вересні 1702 року вчинили жорстоку розправу над населенням Слободищ, Котельні, Ліщина та деяких інших населених пунктів. С.Палій направив проти карателів значні сили під керівництвом С.Самуся та З.Ускри. Карателі відступили до Бердичева. Тут, під Бердичевом, 16 жовтня 1702 року повсталі вщент розгромили карателів. В бойових діях активну участь взяли жителі Котельні, П’ятки та інших населених пунктів. В І половині ХVІІІ століття зароджується гайдамацький рух, активними учасниками якого були наші земляки. У 1734 році селяни разом із загоном гайдамаків зруйнували панський маєток у Котельні. Вершиною гайдамацького руху стало повстання 1768 року, яке відоме під назвою Коліївщина. Як бачимо, що розвиток подій в нашому краї у ІІ половині ХVІІ – І половині ХVІІІ століття проходив у тісному зв’язку з подіями національно-визвольної боротьби народу України від іноземного поневолення за відродження своєї державності, за знищення феодального гніту.

Другие новости на эту тему:

    Информер

Теги к статье:

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]