ZEOS

Вы пришли как Гість
Ваш IP адрес: 100.28.2.72
Количество дней с дня регистрации:
Ваш браузер:
Сегодня: 15.06.2024 20:31

Вітаємо Вас, Гість, на нашому сайті!

Сайт мешканців м.Андрушівка. На сайті є опис нашого чудового міста, також ви можете знайти цікаву інформацію про нього. Воно чудове як для туристичних походів, так і для культурних відпочинків.
Карта сайта Контакты Главная
Скрыть рекламный блок

Реклама

Погода в Андрушівці Реклама

Календарь

Фотохмаринка

Архив новостей

Переводчик сайта

Авторизация

Реклама

Реклама

Опрос

Оцініть мій сайт


Популярные тэги

Андрушівка, Червоне,Антопіль, Бровки Перші, Бровки Другі, Великі Мошківці, Волиця, Волосів, Гальчин, Гарапівка, Глинівці, Городище, Городківка, Жерделі, Забара, Зарубинці, Іванків, Івниця, Камені, Корчмище, Котівка, Крилівка, Лебединці, Лісівка, Любимівка, Мала П'ятигірка, Малі Мошківці, Міньківці, Мостове, Нехворощ, Нова Котельня, Новоівницьке, Павелки, Стара Котельня, Старосілля, Степок, Тарасівка, хутір Чубарівка, Ярешки, Яроповичі. сайти Андрушівки, організації Андрушівки, погода Андрушівка, Андрушівка Чайка, походження назв населених пунктів району, безкоштовне фото на документи, оператори мобільного зв'язку в Андрушівці, установка ліцензійного Windows XP, створення сайтів в Андрушівці, установка антивіруса в Андрушівці, фотоальбоми Андрушівки, Установка супутникових антен, прошивка тюнера в Андрушівці ORTON 4100,Humax Va-FOX,Нumax Va- ACE,GLOBO 7010A, STAR-TRACK 550 SUPER PLUS, EUROSAT 8004, SMART MX-04, Golden Interstar 7700-8001, Andrushivka, Andruchivka, Житомирська область Андрушівка, історія Андрушівки, родина Терещенків, палац садиба Терещенка, ремонт комп'ютерів в Андрушівці, безкоштовна реклама Андрушівка, безкоштовні оголошення, нерухомість Андрушівки, продам, куплю в Андрушівці, погода Андрушівка, Андрушівка фото, друк цифрового фото, професійний ремонт мобільних телефонів,телевізорів, DVD, автомагнітол, відеозйомка весіль 2-ма відеокамерами, весільний фотограф в Андрушівці, Андрушівка фото, мегархів фотографій Андрушівки, організації Андрушівки, карти м. Андрушівка, підприємці Андрушівки, місця відпочинку в Андрушівці, сайти Андрушівки, Андрушовки, інтернет Андрушівки, таксі,де придбати комп'ютер в Андрушівці за низькою ціною і гарантією.

Реклама

Реклама

Счетчики

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Про династію Терещенків

АвторАвтор: Crypton | ДатаДата: 15.06.2024
Глава роду Артем Якович Те­рещенко - син чернігівського ко­зака з міста Глухова, що почав торгувати з базарного візка, а досяг дворянського титулу. На­уку комерції засвоїли на "відмін­но" сини. Всі вони були цілесп­рямованими працелюбами. Детальніше про старшого Ніколу. Він волами возив продавати хліб у Крим, а звідти вантажився сіллю і рибою. Нагромадивши капітал, сини скупили багато цукрових заводів і в 1870 році заснували "Товарист­во бурякоцукрових і рафінадних заводів братів Терещенків" з по­чатковим капіталом в 3 мільйони карбованців. В цьому ж році на Всеросійській виставці Товарист­во удостоїлось срібної медалі за високу якість цукру-піску і рафіна­ду, а Терещенко-батько таку ж нагороду окремо одержав за ви­соку якість борошна з озимої пше­ниці. Невдовзі річний оборот Товариства досяг 12 мільйонів. На прикладі рафінадного заводу на хуторі Михайлівському, який пе­реробляв щодоби 10 тисяч пудів цукру-піску, автор, аргументуючи архівними матеріалами, пише, що робітники працювали у три 8-годинні зміни. На заводі було зайня­то 660 робітників. Місячна зарпла­та - від 6 карбованців у підсобних некваліфікованих робітників і жінок до 15 карбованців у бригадирів і старост. Крім того, виплачувалось 5 карбованців на харчування. Се­зонні робітники, які прийшли на роботу здалеку, щодоби одержу­вали із спільної кухні кілограм хлі­ба, 400 грамів м'яса, 50 грамів сала, інші продукти. Там, як і при всіх заводах, працювала лікарня, народне училище, чайна, де ста­вилися спектаклі.Благодійництво і меценатство були невіддільні від діяльності про­мисловців. Де б не працювали їх підприємства, навколо власники зводили лікарні, родильні будин­ки, школи, училища, приюти, ніч­ліжні будинки для тих, хто не мав даху над головою. Центрального державного архіву України в Києві, Київського музею російського мистецтва, музею мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенко, сімейних архівів Тереще­нків.
Нікола Артемович більш як чверть віку трудився на благо Ки­єва, який після ґлухова став його другим рідним містом. За свій вік він на суспільну користь пожерт­вував близько 5 мільйонів карбо­ванців і майже половину для Киє­ва - його забудови та утримання соціально-культурної сфери. В на­шому районі тільки на благодійни­цькі цілі він витратив 47 тисяч ка­рбованців. Всі дані достовірні. Монографія написана з використанням фондів Центрального державного архіву України в Києві, Київського музею російського мистецтва, музею мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенко, сімейних архівів Терещенків.
Лідія НАКОНЕЧНА,
член національної спілки журналістів України. 
 районна газета "Новини Андрушівщини" 12.11.2005 №46

Другие новости на эту тему:

    Информер

Теги к статье:

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]